Vozík za kolo

Pokud máte děti a rádi jezdíte na kole, ale vaše ratolesti ještě nejsou na jízdu na kole připraveny, máte dnes na výběr pár možností, jak je vzít s sebou. Můžete využít dětské sedačky upevněné v přední nebo zadní části kola anebo použít vozík za kolo.

Co je vozík za kolo

Takový vozík za kolo je velmi ceněná a využívaná pomůcka pro cyklisty s dětmi. Jedná se vlastně o takový kočár, který je pomocí pevné tyče zapřažen za kolo. Musí být opatřen bezpečnostními pásy a mít pevnou konstrukci. Vozík za kolo pak bývá konstruován pro jedno až dvě děti.

Vozík za kolo a bezpečnost

Vozík za kolo musí být v první řadě bezpečný. Kromě již zmíněných bezpečnostních pásů a pevné konstrukce by měl splňovat také další kritéria. Důležité je osvětlení, které by mělo být nezávislé na kole a doplněné zadními i bočními odrazkami. Důležité také je, aby byl vozík za kolo konstruován tak, aby dítě nedosáhlo na dráty v kole.

Kvalitní vozík za kolo

Jelikož vozík na kolo je určen pro ty nejmenší děti, je nasnadě pořídit si pouze kvalitní výrobek, který vyhovuje maximálním bezpečnostním parametrům, které jsme si výše uvedli.Proto doporučujeme nakupovat pouze opravdu kvalitní vozík za kolo, vyrobený zavedeným výrobcem, ideálně pak s atestem.

Závěrem

Pokud používáte vozík za kolo, vybavte dítě také helmičkou, abyste předešli možnosti ůrazu a dbejte všech bezpečnostních zásad.Náš TIP: Nechce se Vám pro půjčku do banky? Žádný problém, můžete vyzkoušet produkt zvaný půjčky online.

Bytelný vozík za kolo Vozík za kolo pro dvě děti
© 2011 Dětská-kola-online.cz, všechna práva vyhrazena.